Нові африканські монети пахнуть коноплями

Нові африканські монети пахнуть коноплями
Кажуть, що гроші не пахнуть. Ця приказка була повністю спростована маленькою африканською республікою Бенін. Саме тут додали в оформлення монет один з найнесподіваніших і рідкісних інгредієнтів - запах. І пахне вона так само, як справжня конопля.
1.jpg


Бенін - держава в Західній Африці. Має вихід до Атлантичного океану. На півночі межує з Буркіна-Фасо і Нігером, на сході - з Нігерією, на заході - з Того. Столиця - Порто-Ново, проте уряд розміщується в найбільшому місті країни - Котону. За даними перепису, чисельність населення країни в 2013 році склала 9 983 884 людини.


 

Бенін часто випускає колекційні монети надзвичайно привабливого вигляду та оригінального дизайну.

Колекційна монета з коноплею стала продовженням серії монет про представників флори (рослинного світу). До цього вже були випущені монети із зображенням троянди, конвалії і ялинки.

2.jpg

Перший випуск «конопляної» монети номіналом 100 франків проведений в 2010 році. Вона виготовлена ​​з мідно-нікелевого сплаву, покритого або сріблом, або золотом. Вага - 27 грамів. Діаметр - 38,61 мм. Якість карбування - «пруф». Тираж - 2500 шт.

3.jpg
На реверсі монети зображено листя конопель. Центральна гілочка виконана навіть у кольорі.
Угорі півколом зроблений напис: "FAMEUSES PLANTES DU MONDE" (Відомі рослини світу), а внизу назва сімейства - "CANNABIS SATIVA" (Конопля посівна).
  4.jpg
Рік випуску розміщений праворуч - 2010. Причому, цифри розташовані врозкид. Таким чином, вказується на наркотичний вплив конопель.
«Конопляні» монети за популярністю набагато випередили інші монети цієї серії. Внаслідок цього, вони були удостоєні повторного карбування.
  5.jpg
Наступний випуск монет з коноплею отримав несподіваний новий дизайн. Тепер не конопляне листя вмонтовано в монету, а навпаки, маленьку монету вмонтовано в великий зелений листок конопель.
Орієнтовна вартість «конопляної» монети першого випуску 1600 грн., Другого - 1750 грн.
Удостоєння конопель карбуванням на монетах неспроста. Адже вона має багату історію використання людством. Здавна коноплю використовували як:
- їжу (насіння),
- одяг,
- взуття,
- матеріали для виготовлення паперу,
- мотузки, канати та троси,
- нитки (стебло коноплі складається з міцних волокон). Google